Yalancı Boji

Raylı Sistem aracı imalat fabrikalarında veya işletmeci firmaların bakım atölyelerinde asıl boji araç gövdesine montajlı değilken asıl bojinin yerini alan bojidir, çoğu zaman yalancı boji veya dumy boji olarak isimlendirilir.

Yalancı Boji

İdeal kullanım alanı: Araç üretim fabrikalarında boji imalatı ile gövde imalatı arasında zaman farkı oluştuğunda gövde imalatının devam edebilmesi için veya işletmeci firmaların raylı sistem araçlarını ağır bakımlar için bakım atölyelerinde aldıklarında kaldırma liftleri, bakım hollerini araç gövdesinin bloke etmemesi için asıl bojinin ikamesi olarak kullanılır.

Yalancı boji işletmenin ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanır, dış ve iç ortamda kullanım ve stoklamaya uygundur. Yalancı bojiler düz hat, kurp, makas bölgelerinde ve traverser üzerinde asıl boji gibi davranarak aracın çekilerek sürülmesine imkan tanır.

Teker çapı ve profili müşteri ihtiyacına göre belirlenmektedir. Teker yataklamalarında raylı sistemler içi özelleştirilmiş bilyalı rulmanlar kullanılır. Yalancı bojiler aracın sekonder süspansiyonunu karşılayacak arayüze sahiptirler, metro ve LRV araçları için merkezi pin arayüzü de barındırmaktadırlar.

    Müşterinin talebi üzerine, aşağıdaki özellikler Yalancı bojilere eklenebilir:
  • Döner platform
  • Yüksekliği ayarlanabilir süspansiyon destekleri
  • Motorlu tekerlekler